Աշխատանքի վայրը՝ ք. Երևան, Տիգրան Մեծի 4, հեռ. 56-40-14,
էլ. փոստ՝ f.navasardyan@anra.am
Դիմող ՀՀ քաղաքացիները պետք է ներկայացնեն հետևյալ փաստաթղթերը՝
• դիմում Կոմիտեի նախագահի անունով.
• տվյալ պաշտոնն զբաղեցնելու համար մասնագիտական գիտելիքների և աշխատանքային ունակությունների տիրապետման տեսանկյունից ներկայացվող պահանջների բավարարումը հավաստող փաստաթղթերի՝ դիպլոմի/ների/, վկայականի/ների/, աշխատանքային գրքույկի (վերջինիս բացակայության դեպքում անհրաժեշտ է ներկայացնել տեղեկանք/ներ համապատասխան մարմնից/ներից) պատճենները.
• արական սեռի անձինք՝ նաև զինվորական գրքույկի կամ դրան փոխարինող ժամանակավոր զորակոչային տեղամասից կցագրման վկայականի պատճենները՝ բնօրինակի հետ միասին, կամ համապատասխան տեղեկանք,
• անձնագրի կամ նույնականացման քարտի պատճենը.
• մեկ լուսանկար 3×4 սմ չափսի:
ՀՀ քաղաքացին փաստաթղթերը ներկայացնում է անձամբ կամ էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Դիմումի ձևը սույն հղումով:
Հիմնական գործառույթների համառոտ նկարագիրը`
1) մասնակցում է ատոմային էներգիայի օգտագործման բնագավառի իրավական ակտերի նախագծերի մշակման աշխատանքներին, անհրաժեշտության դեպքում տալիս է մասնագիտական պարզաբանումներ և հիմնավորումներ,
2) մշակում է կոմիտեի ներքին փաստաթղթերի (հրամանների, հրահանգների, կանոնակարգերի) նախագծեր,
3) մասնակցում է ատոմային էներգիայի օգտագործման բնագավառում գործունեություն իրականացնելու լիցենզիայի ստանալու համար ներկայացված հայտերին կից փաստաթղթերի դիտարկման և բաժնի իրավասությունների մեջ մտնող հարցերով մասնագիտական եզրակացության և լիցենզիաների պայմանների և պահանջների մշակման աշխատանքներին,
4) իրականացնում է ատոմային էներգիայի օգտագործման բնագավառում ՀՀ իրավական ակտերի և տրված լիցենզիաների պայմանների ու պահանջների կատարման վերահսկողություն,
5) իր իրավասության սահմաններում մասնակցում է միջուկային տեղակայանքի միջուկային անվտանգության բարձրացման ու անվտանգ շահագործումն ապահովող միջոցառումների ծրագրերի վերլուծման և գնահատման աշխատանքներին և ներկայացնում է առաջարկներ,
6) մասնակցում է միջուկային տեղակայանքների անվտանգության եւ անվտանգության համար կարևոր համակարգերի եւ կոմպոնենտների մոդիֆիկացիաների, տեխնիկական որոշումների ներդրման և/կամ իրականացման, համաձայնեցման և շահագործման թույլտվության աշխատանքներին,
7) իր իրավասության սահմաններում մասնակցում է «Միջուկային անվտանգության մասին» կոնվենցիայի պահանջներից բխող ազգային հաշվետվության մշակման աշխատանքներին,
8) իրականացնում է Միջուկային զենքի չտարածման պայմանագրի հետ կապված երաշխիքների կիրառման մասին ՀՀ և ԱԷՄԳ միջև Երաշխիքների կիրառման մասին համաձայնագրի և դրան կից լրացուցիչ արձանագրությամբ պահանջվող, միջուկային նյութ օգտագործող կազմակերպությունների հաշվետվությունների վերլուծման, գնահատման և ԱԷՄԳ ներկայացնելու աշխատանքներին,
9) իրականացնում է միջուկային զենքի չտարածման երաշխիքների պահպանման նկատմամբ վերահսկողություն,
10) մասնակցում է «Աշխատած վառելիքի և ռադիոակտիվ թափոնների կառավարման անվտանգության մասին» համատեղ կոնվենցիայի պահաջներից բխող՝ ազգային հաշվետվության մշակման աշխատանքներին,
11) մասնակցում է ատոմային էներգիայի օգտագործման օբյեկտներում տեղի ունեցած միջադեպերի քննության հաշվետվությունների վերլուծության և գնահատման աշխատանքներին, իսկ անհրաժեշտության դեպքում՝ ՀՀ կառավարության կողմից սահմանված կարգով մասնակցում է լրացուցիչ քննությանը և խախտումների մասին տվյալների բանկի ստեղծմանը,
12) իր իրավասությունների շրջանակներում, անվտանգության կարգավորման նպատակով համագործակցում է միջազգային և օտարերկրյա իրավասու կազմակերպությունների մասնագետների հետ,
13) մասնակցում է Կոմիտեի աշխատանքային խորհրդակցություններին,
14) առաջարկություն է ներկայացնում ատոմային էներգիայի օգտագործման բնագավառին վերաբերող Հայաստանի Հանրապետության օրենքների, անվտանգության նորմերի և կանոնների, տրված կարգադրագրերի պահանջների խախտումների թույլ տված լիցենզավորված անձանց Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը համապատասխան վարչական պատասխանատվության ենթարկելու
15) կոմիտեի նախագահի կողմից սահմանված կարգով մասնակցում է  Մասնագետի գիտելիքների և հմտությունների (այսուհետ՝ կոմպետենցիա) ստուգմանը
16) կատարում է կոմիտեի կարգապահական ներքին կանոնների, հրամանների, կարգադրությունների, անվտանգության տեխնիկայի, ճառագայթային, հրդեհային անվտանգության կանոնների պահանջները․
17) մասնակցում է բաժնի իրավասությունների մեջ մտնող հարցերով առաջարկությունների, տեղեկանքների, հաշվետվությունների, զեկուցագրերի և այլ գրությունների նախապատրաստման աշխատանքներին․
18) միջուկային տեղակայանքներում միջուկային վթարի կամ վթարի սպառնալիքի կամ վթարային վարժանքների դեպքում մասնակցում է վթարային կենտրոնի տեխնոլոգիական գնահատման խմբի աշխատանքներին ․
19) կատարում է կոմիտեի որակի կառավարման համակարգի պահանջները և մասնակցում որակի կառավարման համակարգի արդյունավետության վերլուծման և գնահատման աշխատանքներին․
20) մասնակցում է պլանային նախազգուշական վերանորոգումից հետո գործարկման թույլտվության հայտին կից անվտանգության հիմնավորման փաստաթղթերի վերլուծման և գնահատման աշխատանքներին.
21) մասնակցում է շահագործող կազմակերպության կողմից ներկայացվող միջուկային տեղակայանքի անվտանգության վիճակի վերլուծության տարեկան հաշվետվության վերլուծման և գնահատման աշխատանքներին:
22) իրականացնում է միջուկային տեղակայանքի միջուկային վառելիքի լիցքավորման և վերալիցքավորման նեյտրոնաֆիզիկական հաշվարկների և աշխատանքային ռեժիմների վերլուծման, գնահատման և համաձայնեցնման աշխատանքները
23) մասնակցում է տեսչական ստուգումների ծրագրերի մշակման աշխատանքներին և կատարում  է անցկացված տեսչական ստուգումների արդյունքների սահմանված կարգով ձևակերպումը
24) իրականացնում է միջուկային տեղակայանքի, աշխատած վառելիքի չոր պահեստարանի անվտանգության հիմնավորման հաշվետվությունների, վառելիքի տեղափոխման անվտանգության հիմնավորման փաստաթղթերի վերլուծման և գնահատման աշխատանքները:
25) իրականացնում է աշխատած վառելիքի չոր պահեստարանի պարբերական հաշվետվությունների վերլուծման և գնահատման աշխատանքները.
26) մասնակցում է միջուկային վտանգ ներկայացնող աշխատանքների և փորձարկումների ծրագրերի գնահատման, համաձայնեցման և արդյունքների վերլուծության աշխատանքներին.